Poznaj markę Kujawski

Czerpiemy z natury to, co najlepsze. Zweryfikowane pochodzenie nasion i pestek oraz najwyższa jakość to klucz do popularności naszych produktów – konsumenci szukają nieprzetworzonych produktów, bogatych w wartości odżywcze i nowych, atrakcyjnych smaków.

Współpraca z wyselekcjonowanymi dostawcami i wieloetapowa kontrola surowca gwarantują, że do produkcji olejów marki Kujawski wykorzystywane są sprawdzone nasiona rzepaku bez GMO, a także inne nasiona oleiste oraz zioła.

W portfolio marki Kujawski znajduje się olej Kujawski z Pierwszego Tłoczenia, olej Kujawski 3 ziarna oraz linie produktów: Kujawski z ziołami i Kujawski tłoczony na zimno.

Najlepsze z natury

Takie właśnie są nasze oleje.

Nasze oleje powstają z nasion, pestek bez GMO – wykluczamy przetwarzanie surowców zawierających genetycznie zmodyfikowane organizmy. Wewnętrzny system kontroli nasion pozwala nam monitorować skład i czystość dostarczanego surowca m.in. pod kątem ewentualnej obecności pozostałości pestycydów. Receptury oraz procesy produkcji naszych olejów dobieramy tak, by konsumenci mogli w pełni korzystać z naturalnych właściwości olejów roślinnych.

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące naszych produktów

  1. Z czego powstaje olej Kujawski?
    Olej Kujawski jest tłoczony z polskich nasion rzepaku pozyskiwanych od wyselekcjonowanych dostawców. 

  2. Czy olej Kujawski jest polski?
    Olej Kujawski jest produktem polskim. Tłoczony jest z polskiego rzepaku w zakładach zlokalizowanych w Kruszwicy i Brzegu.

  3. Gdzie jest produkowany olej Kujawski?
    Olej Kujawski jest produkowany w zakładach usytuowanych w Kruszwicy i Brzegu.

  4. Czy olej Kujawski jest produkowany z polskiego rzepaku?
    Olej Kujawski jest tłoczony z polskich nasion rzepaku pozyskiwanych od wyselekcjonowanych dostawców. 

  5. Jak przechowywać olej Kujawski?
    Zaleca się, aby olej Kujawski był przechowywany w chłodnym i ciemnym miejscu.

  6. Czy olej Kujawski nadaje się do smażenia?
    Olej Kujawski dzięki wysokiej temperaturze dymienia nadaje się do smażenia, a także do innych ciepłych zastosowań np. do pieczenia.

  7. Jakie oleje znajdują się w portfolio marki Kujawski?
    Olej Kujawski posiada w swoim portfolio olej rzepakowy, a także linie premium: Kujawski z ziołami (pomidor-czosnek-bazylia; rozmaryn-oregano-bazylia; papryka ostra-bazylia-pomidor; cytryna-bazylia; czosnek-bazylia; oregano-pomidor-cebula; czosnek; bazylia), Kujawski 3 ziarna, Kujawski tłoczony na zimno (len, słonecznik, rzepak, lnianka, dynia, ostropest) oraz Kujawski tłoczony na zimno BIO (len, słonecznik, rzepak).

  8. Czy olej Kujawski jest zdrowy?
    Olej Kujawski jest naturalnym źródłem olejów Omega-3, a także witaminy E i K.

  9. Kto produkuje olej Kujawski?
    Olej Kujawski jest produkowany w zakładach usytuowanych w Kruszwicy i Brzegu.

  10.  Czy olej Kujawski jest tłoczony na zimno?
    W swojej ofercie mamy linie olejów tłoczonych na zimno: Kujawski tłoczony na zimno (len, słonecznik, rzepak, lnianka, dynia, ostropest), a także Kujawski tłoczony na zimno BIO (len, słonecznik, rzepak).

  11.  W jaki sposób olej Kujawski dba o środowisko?
    Sztandarowym programem realizowanym od 2011 roku jest program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, którego misją jest budowanie świadomości społecznej na temat roli pszczół w ekosystemie oraz ich znaczenia dla produkcji żywności. W tegorocznej edycji będziemy zachęcać konsumentów do posadzenia ponad miliona kwiatów, stanowiących bazę pokarmową dla pszczół.